Čo ponúkame

Čo ponúkame

Onakô   potraviny inak – Nulový odpad – Zero waste

Onakô   potraviny inak ponúka základné rastlinné potraviny v suchom alebo sypkom stave pri zohľadnení pravidiel zero waste.

Snažíme sa nakupovať miestne suroviny od lokálnych pestovateľov. Je pre nás dôležité radšej spoznať ľudí, ktorí sa s láskou starajú o rastliny, ako sa spoľahnúť na bio certifikát. Ak nám to však naše mierne pásmo a ročné obdobie dovoľuje:) Dopyt je aj po exotickom ovocí a orechoch. Tieto hľadáme čo najbližšie, vždy zo severnej pologule a nie spoza oceánu.

S dodávateľmi sa snažíme dohodnúť na systéme výmenných nádob. Niekedy sa na prevoz použijú naše potravinárske vedrá, inokedy ich nádoby. Ak sú predajcovia bližšie, ideme pre zásoby sami. Ak sú ďalej a sú ochotný, pošlem nádoby poštou a vrátia sa nám plné. 

Do budúcna je našim cieľom ponúkať potraviny, najmä zo Slovenska a Moravy, s čo najnižšou ekologickou stopou, vo filozofii zero waste, nulový odpad – nulový dopad na prírodu. Nie všetko čo si človek vymyslí sa v dnešnom svete dá aj s ľahkosťou realizovať. Ak nám chcete pomôcť tvoriť ponuku dobrých produktov, radi sa dohodneme na spolupráci. raksan@onako.sk

 

ovocie:

sušené mrazom (lyofilizované):

banán, broskyňa, jahoda, malina, slivka, višňa (EU)

sušené (žiaden pridaný cukor ani SO2):

ananás (CR), banán (EC), brusnica lesná (RU), čučoriedka lesná (UA), datľa deglet (DZ), datľa medjool (IL), figa baby (ES), figa lerida (TR), figa veľká (GR), hrozno (IR), hruška (SR), jablko (SR), marhuľa (TR), moruša biela (TR), rajčiak (UA), rakytník (UA/PL), slivka (CZ), višňa (CZ)

orechy:

kešu (IN), kokos (PH), lieskovec (TR/GE), mandľa (ES), marhuľové jadrá (TR), pínia (RU), pistácia (IR), vlašský orech (SR)

semená:

konopa (SR), ľan (CZ), mak modrý i biely (ČR), slnečnica (SR), tekvica (SR)

strukoviny:

cícer (TR)(IT), fazuľa biela malá (ET), fazuľa adzuky (CN), fazuľa mungo (CN), hrach zelený i žltý polený (SR), šošovica hnedá (RU), šošovica červená (TR)

obilniny:

bulgur (TR), jačmeň (SR), ovos (SR), ovos – vločky jemné (SR), pohanka lúpaná (PL), pohanka nelúpaná BIO (SR), pšenica (SR), pšenica  špalda BIO (SR), pšeno (PL), raž BIO (SR), ryža basmati (PK), ryža guľatá (IT), ryža natural guľatá (IT), ryža jazmín (TH) a kukurica na pukance (HU)

 

cestoviny:

kuskus (IT), ražné špirály bio (SR), špaldové špirály bio (SR), špaldové penne bio (SR), kukuričné písmenká, mušličky, kolienka (RO), ryžové trubky (VT)

oleje:

konopný (SK), slnečnicový (SK)

dochuťovadlá:

cukor trstinový (CO), soľ ružová (PK)